Gedimino Šumsko tapimas PŠT direktoriumi

Trumpas paaiškinimas kaip privačios UAB „Plungės bioenergija“ direktorius Gediminas Šumskas tapo savivaldybei priklausančios UAB „Plungės šilumos tinklai“ (PŠT) direktoriumi arba kaip Liberalų sąjūdžio ir jų rajoninio vado A. Klišonio ausys išlindo iš interesų liūno!

UAB „Plungės bioenergijai“ vartai į Plungės šilumos rinką plačiai atverti 2000 metais, kai rajonui vadovavo liberalas Vytautas Jonutis. Iš biokuro gaunama šiluma turėjo tapti pigesne, bet neretai buvo akmeniu po kaklu Plungės gyventojams.

Nuo pat pradžių PŠT ir „Plungės bioenergijos“ turto nuomos, šilumos pirkimo, kainodaros klausimai persipynę tarsi Gordijaus mazgas. O kur dar plungiškių nepasitenkinimą keliantis neskaidrumas, nepotizmas, savanaudiškumas, partijų interesai! Dėl to į pensiją teko išprašyti buvusį PŠT direktorių Petrą Piekų.

„Vieningos Plungės“ frakcijos nariai, dirbantys rajono taryboje, ir savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis reikalavo nešališko, nepriklausomo, skaidraus naujo PŠT vadovo skyrimo. Kaip dabar paaiškėjo, meras pažaidė ir pasilinksmino su šiuo reikalavimu- buvo pasamdyta UAB „Pharmanet“ – tarptautinę darbuotojų paieškos, atrankos ir laikinojo įdarbinimo kompaniją, kuri surinko 26 pretendentų pareiškimus. Tuo visas skaidrumas ir baigėsi, nes pagal įstatus direktorių skiria bendrovės valdyba, kurios daugumą sudaro Liberalų sąjūdžio nariai.

PŠT valdybą sudaro 5 nariai: Jūratė Garčinskaitė, savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja, valdybos pirmininkė; Margarita Tamošauskienė, savivaldybės Finansų ir biudžeto skyriaus vedėjos pavaduotoja; Gintaras Domarkas, Plungės miesto seniūnas; kiti du nariai – PŠT darbuotojai. Paskirtasis direktorius G. Šumskas dalyvavo 2015 m. savivaldos rinkimuose Liberalų sąjūdžio sąraše, jo žmona Jovita Šumskienė yra savivaldybės Protokolo skyriaus vedėja, posėdžių metu sėdi visagalio mero A. Klišonio dešinėje….

Po šio paskyrimo išsipildys UAB „Plungės bioenergija“ svajonė vėl išsinuomoti PŠT turtą ir tęsti veiklą. O ką reiškia turėti šilumos ūkyje tarpininką, kuris dirba be konkurencijos, pajus Plungės miesto gyventojai per šilumos kainą. Beje, tarp pretendentų į direktoriaus postą buvo vertesnių negu G. Šumskas.

Reziumė: Liberalų sąjūdis, tiksliau jo skyrius Plungėje, pateisino savo, kaip teisiamos už politinę korupciją partijos, statusą. Rajono Taryba turėtų įteisinti naujus pavadinimus: posėdžiai – „strielkos“, biudžetas – „obščiaga“, meras – „vierchas“ ir t.t.

Politinė reklama bus apmokėta iš VRK „Vieninga Plungė“ rinkimų sąskaitos.