Kovo 3 d. Plungės rajono savivaldybės gyventojai išsirinko naująją tarybą. Po 7 mandatus gavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS) ir visuomeninis rinkimų komitetas „Vieninga Plungė“, 6 mandatus Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), 3 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), ir 1 mandatas atiteko Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP).

Kovo 17 d. mūsų laukia pakartotinis balsavimas mero rinkimuose. Rinksimės iš dviejų kandidatų – Astos Beierlės Eigirdienės (TS-LKD) ir Audriaus Klišonio (LRLS).

Šiandien jau aišku, kad valdančiąją koaliciją formuos visuomeninis rinkimų komitetas „Vieninga Plungė“ kartu su TS-LKD, bendrai turėdami 13 mandatų iš 25. Ar LVŽS kartu su LSDP prisijungs prie valdančiosios koalicijos, vis dar nutylima, tačiau aišku viena – šią kadenciją LRLS kartu su savo kandidatu į mero postą Audriumi Klišoniu pasiliks opozicijoje.

Turime du galimus variantus. Pirmasis- rinkimuose balsuojame už Astą Beierlę Eigirdienę, perkeliame visą atskaitomybę ir visą atsakomybę į vienas „Vieningos Plungės“ ir TS-LKD rankas, turime stabilų tarybos darbą, racionalius sprendimus, kurių laukia Plungės žmonės.

Antrasis variantas- kovo 17 d. meru išrenkamas liberalas Audrius Klišonis. Koks būtų tarybos ir mero darbas? Atmeskime emocijas, analizuokime remdamiesi įstatymu ir realia situacija.

LR Vietos savivaldos įstatymo 20 straipsnyje numatytos mero funkcijos, teisės ir pareigos. Meras, be to, kad vadovauja tarybai ir organizuoja jos veiklą, pasirašo tarybos priimtus sprendimus, prižiūri ir kontroliuoja savivaldybių viešojo administravimo institucijų, įstaigų ir įmonių vadovų veiklą, priima ir atleidžia iš darbo biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė savivaldybė) vadovus, priima savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos pateiktas audito ataskaitas ir išvadas dėl atlikto finansinio audito ir kt.

Po įvykusios rinkiminės kampanijos akivaizdu, kad valdančiąją koaliciją suformuosiančios „Vieningos Plungės“ ir TS-LKD požiūris į esminius Plungės rajonui reikalingus pokyčius iš esmės skiriasi nuo LRLS ir, tuo pačiu, kandidato į merus Audriaus Klišonio. Tarybos posėdžiuose sprendimai priimami balsų dauguma, o daugumą turi „Vieninga Plungė“ ir TS-LKD. Meras Audrius Klišonis, nors ir nepritardamas tam tikriems tarybos sprendimams, bus priverstas priimtus sprendimus pasirašyti.

Įdomiausia būtų tada, jeigu meras priimtų arba atleistų iš darbo kokios nors biudžetinės ar viešosios įstaigos vadovą, o toks sprendimas nesutaptų su naujosios koalicijos norimais pokyčiais. Tuomet kas įvyksta? Koalicija sako, kad mes negalime įgyvendinti savo programos, nes meras mums kiša koją. Meras tuo tarpu aiškina, kad negali įgyvendinti savo pažadų, kadangi nėra valdančiojoje koalicijoje ir yra priverstas vykdyti tarybos sprendimus.

Taigi, jei meru išsirenkame LRLS atstovą Audrių Klišonį, lieka nepatenkintos abi pusės – tiek ta, kuri palaiko Audrių Klišonį, tiek ta, kuri palaiko Astą Beierlę Eigirdienę. Tokių antro rinkimų turo rezultatų pasekmės būtų aiškios – atsakomybės mėtymas nuo vieno prie kito bei stringantis tarybos darbas tol, kol galiausiai neprasidėtų nepasitikėjimų vienas kitu reiškimo procesas. Ar mes tikrai norime tokio darbo mūsų rajono taryboje?

Pilietiški, atsakingi už Plungės ateitį žmonės tikrai to nenori! Jie supranta, kad kovo 17 d. turi balsuoti už Astą Beierle Eigirdienę, nes tik tada galės netrukdomai reikalauti koalicijos atsakomybės ir atskaitomybės už sprendimus ir pokyčius Plungės rajone.

Politinė reklama bus apmokėta iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąskaitos.