Vienas iš „Vieningos Plungės“ rinkimų programos plano punktų yra Plungės mieste ir rajone įdiegti nemokamo viešojo transporto paslaugą. Daugeliui savaime kyla klausimas: kaip tai bus padaryta? Ar tai neliks tik dar vienu rinkimų pažadu?

Mūsų nuomone, tai tikrai nėra sudėtingas tikslas, nes skaičiai kalba patys už save. Šiuo metu Savivaldybei viešojo transporto paslaugą teikia uždaroji akcinė bendrovė Plungės autobusų parkas, kuriai per metus iš biudžeto yra sumokama apie 900 000 eurų kaip dotacija už moksleivių ir socialiai remtinų asmenų pavežėjimą, ir tik apie 200 000 eurų surenkama už bilietus. Taigi jau šiuo metu apie 80 proc. transporto yra nemokamo! Likusi suma nebus didelė našta Savivaldybės biudžetui, o nauda akivaizdi.

Pirmiausia tai – aplinkos tarša. Tikimasi, kad kur kas daugiau vairuotojų persės iš automobilių į visuomeninį transportą, dėl to sumažės oro užterštumas, triukšmas, spūstys gatvėse – pagerės gyvenimo kokybė. Santykinai turėtų sušvelnėti mašinų stovėjimo aikštelių trūkumo problema.

Antras, dar svarbesnis, socialinis aspektas. Visi gyventojai turės vienodas susisiekimo galimybes Plungės rajone, tuo galės naudotis ir bedarbiai, mažas pajamas gaunantys, be to, tai padės gyventojams sutaupyti. Sumažės biurokratijos ir galimo piktnaudžiavimo administruojant transporto paslaugą.

Nemokama sistema nereiškia, kad autobusuose neliks komposterių ar elektroninių kortelių skaitytuvų. Registruoti rajono gyventojai turės už porą eurų įsigyti kelerius metus galiosiančias korteles ir, lipdami į autobusą, privalės jas priglausti prie skaitytuvo.

Pasaulyje jau yra daugiau kaip 100 miestų, kuriuose vienaip ar kitaip funkcionuoja nemokamo visuomeninio transporto sistemos. Plungė galėtų tapti pirmuoju Lietuvos miestu, kuris savo gyventojams suteikia nemokamą visuomeninį transportą. Jeigu ateityje rajono valdžia pasikeistų, jai tikrai būtų nelengva priimti sprendimą ir apmokestinti tai, kuo žmonės bus įpratę naudotis veltui. Mūsų pavyzdys gali paskatinti ir kitus Lietuvos miestus įdiegti nemokamo visuomeninio transporto sistemą.

Politinė reklama bus apmokėta iš VRK „Vieninga Plungė“ rinkimų sąskaitos.