sako Robertas Endrikas, Plungės rajono savivaldybės tarybos narys, „Vieningos Plungės“ frakcijos seniūnas. Politiko paprašėme atsakyti, kaip vertina senosios rajono valdžios darbą, ką pirmiausia šios visuomeninės organizacijos atstovai stengtųsi įgyvendinti pelnę rinkėjų palankumą ir patekę į Savivaldybės tarybą, kokią mato Plungės rajono ateitį ir kt.

– Esate valdžioje ir norite naujos valdžios?

– Taip, nes senoji valdžia parodė savo „tikrąjį veidą“. Mes iš „Vieningos Plungės“ buvome tik maža dalis, keturi tarybos nariai iš 25-ių, todėl labai žymios įtakos padaryti rajono valdymui negalėjome. Bet galimybę pamatyti, kas vyksta, turėjome ir iš išorės, ir iš vidaus. Iš išorės – kai trejus metus buvome opozicijoje ir fiksavome liberalų partijos bei Alberto Krauleidžio „žygdarbius“, o iš vidaus – praėjusiais metais, kai užėmėme neformalią, bet konstruktyvią poziciją Savivaldybės tarybos ir mero atžvilgiu. Norėdami, kad Plungėje teigiami pokyčiai vyktų sparčiau, o Savivaldybė dirbtų efektyviau, mes delegavome savo atstovą į Savivaldybės administracijos direktoriaus postą. Ir iš tiesų, Gintaro Bagužio ir mūsų atstovų taryboje pastangomis daugeliu klausimų pavyko pasiekti proveržį, pajudėjo seniai įstrigę darbai. Po šių metų manome, kad mes patys, nevaržomi mero ir jo satelitų, galime daugiau ir geriau. Todėl siekiame tapti būsimos valdančiosios koalicijos lyderiais, keliame „Vieningos Plungės“ kandidatę į merus.

– Galvojate, kad rinkimuose plungiškiai pasitikės „Vieninga Plungė“?

– Pasitikėjimas ateina kartu su sąžiningu darbu. Mūsų pusėje yra teisybė. Kovojome prieš netvarką Jėrubaičių sąvartyne, šilumos ūkyje, siekėme teisingų įkainių ir rinkliavų. Postų saviškiams nedalijome. Viešumu, o kartais ir skundais, vertėme brokdarius sutvarkyti „išknistą“ Plungę, o klastingus valdininkus pasijausti nejaukiai dėl neskaidrių viešųjų pirkimų. Netikiu, kad plungiškių trumpa atmintis ir jie neatsimins, kas vyko per pastaruosius kelerius metus.

– Dabartinio mero rinkimų šūkis „Tęsime pradėtus darbus…“

– Darbų tęstinumas – gerai, bet rinkėjai turėtų nerimauti, kad kartu bus tęsiami ir blogi darbai. Primenu, kad Liberalų sąjūdis yra partija, teisiama už politinę korupciją, sunkų nusikaltimą. Labai nesinorėtų, kad Plungėje liktų ta pati valdžios piramidė, sulipdyta iš „saviškių“, miestą tvarkančių „saviškių“ ir kontroliuojančių „saviškių“.

– Ar turite aiškų planą dėl Plungės rajono ateities?

– Vienokie ar kitokie bus rinkimų rezultatai, bet darbų tęstinumas privalo būti išlaikytas, atsižvelgiant į patvirtintą rajono strateginį veiklos planą. Galimybės padidinti Savivaldybės biudžetą labai ribotos, todėl turime tiesiog tinkamiau elgtis su turimais pinigais – efektyviau dirbti. „Vieningos Plungės“ rinkimų programos ir veiklos taryboje tikslas – geriau paskirstyti, skaidriau išleisti ir investuoti Savivaldybės biudžeto lėšas, didinti Savivaldybės ir jos įmonių veiklos efektyvumą, tokiu būdu pasiekiant ženkliai geresnės gyvenimo kokybės Plungės rajono savivaldybėje. Ypatingą dėmesį skirsime viešųjų pirkimų skaidrumui. Neturėdami jokių interesų šioje sferoje, neleisime proteguoti su politikais susijusių bendrovių ir asmenų – pirkimai bus skaidrūs, kainos konkurencingos, darbai kokybiški. „Vieningos Plungės“ kandidatai siekia būti Savivaldybės taryboje ne dėl asmeninės naudos, o veikti bendram labui. Mes visi gyvename Plungėje ir aplink ją, kiekvieną dieną vaikštome tomis pačiomis gatvėmis, todėl mums rūpi Plungės dabartis ir ateitis. Tikimės, kad rūpi ir Jums, mieli plungiškiai. Mes nusiteikę rimtai dirbti, tačiau mums reikia paramos – Jūsų aktyvumo, palaikymo ir balsavimo už mus kovo 3 d.!

Kalbino Lina RUPEIKAITĖ

Politinė reklama bus apmokėta iš VRK „Vieninga Plungė“ rinkimų sąskaitos.